Вступ - EPDM

Вступ

На початку 60-х років як альтернативу традиційним багатошаровим бітумним покрівлям, які впродовж багатьох десятиліть були основним варіантом покрівельних покриттів, були запропоновані технології, представлені лідерами галузей, які займаються розробкою полімерних і еластомерних матеріалів.

У цьому посібнику описуються покрівельні системи RubberGard® на основі EPDM виробництва компанії Firestone, основним компонентом яких є одношарова каучукова мембрана, яка виготовляється з EPDM (етилен-пропілен-дієнового мономера).

Уперше EPDM-каучук був представлений у 1962 році, а його промислове виробництво розпочалося в 1963 р. Перші покрівельні системи на основі EPDM були змонтовані наприкінці шістдесятих. Відтоді вони зазнали грандіозного зростання популярності, основною причиною якого стали дві унікальні властивості цього матеріалу.

Унікальні властивості EPDM:

  • Повністю насичений основний ланцюг полімеру, що забезпечує практично необмежену стійкість до озонових і атмосферних впливів, добру теплостійкість і еластичність за низьких температур;
  • Можливість використовувати в складі матеріалу відносно великі кількості недорогих наповнювачів і нафтопродуктів порівняно з іншими каучуками, зберігаючи при цьому високий рівень фізико-механічних властивостей.

Таке поєднання високої якості з економічністю забезпечило швидке просування цього продукту на різні ринки. До того ж, полімерні сполуки на основі EPDM розроблялись для найрізноманітніших сфер застосування.

Основні сфери застосування EPDM:

  • Будівництво: каучукові покрівельні покриття, гідроізоляція каналів і басейнів, внутрішня гідроізоляція резервуарів, віконні ущільнювачі
  • Автомобілебудування: шланги радіаторів і опалювальних систем, деталі гальмівних систем, герметики
  • Інше: конвеєрні стрічки, відбійні пристосування пристаней, прокладки, впускні та зливні шланги.

Нині сотні мільйонів квадратних метрів покрівельних мембран на основі EPDM успішно використовуються в усьому світі, починаючи з морозної Аляски і закінчуючи спекотним Близьким Сходом, забезпечуючи водонепроникність десятків тисяч будівель і стаючи одним з найбільш широко поширених типів покрівельних мембран, вироблених за новими технологіями. Цей успіх може бути рівною мірою пояснений як простотою застосування цих EPDM-мембран і легкістю догляду за ними, так і властивими їм високими фізико-механічними показниками.

Компанія Firestone Building Products, що є структурним підрозділом фірми Bridgestone/Firestone Diversified Products, LLC, яка вже понад 100 років утримує лідерські та новаторські позиції у сфері технологій виробництва полімерних каучуків, нині визнається світовим лідером галузі виробництва покрівельних матеріалів. Вона пропонує архітектурно-будівельним і проєктним організаціям, власникам будівельних споруд і підрядникам широкий асортимент розроблених нею покрівельних систем на основі EPDM-мембрани RubberGard®, що виготовляються найбільшим у світі підприємством з виробництва EPDM, розташованим у м. Прескотт (шт. Арканзас, США), що підкреслює тверду прихильність компанії Firestone покрівельній індустрії.

Одночасно з розробкою EPDM-мембрани RubberGard® було істотно розширено і вдосконалено асортимент комплектуючих матеріалів і пристосувань. Значного технічного прогресу було досягнуто в технології виробництва клеючих складів, герметиків, гідроізоляційних матеріалів, кріпильних виробів, а також у поліпшенні якості матеріалів і процедур контролю якості, як на заводі виробнику, так і безпосередньо в місцях експлуатації.

У 1993 році компанією Firestone Building Products було офіційно представлено передову технологію виконання швів, засновану на використанні частково вулканізованої самоклейної стрічки QuickSeam®, яка ще більше покращує експлуатаційні властивості покрівельних систем Firestone на основі EPDM. Протягом наступних років асортимент цієї продукції був поповнений численними самоклейними матеріалами марки QuickSeam.

Метою цього посібника є сприяння проєктно-будівельним організаціям і фахівцям з проєктування нових і реконструкції старих будівель у виборі найбільш підходящих покрівельних систем і вузлів (деталей) даху. Крім того, воно може використовуватися підрядниками з виробництва покрівельних робіт як посібник з монтажу покрівельних систем Firestone на основі EPDM. І нарешті, воно допоможе власникам будівельних об’єктів ефективно контролювати процес вибору і встановлення EPDM-покрівель виробництва Firestone.

© 2006, Bridgestone/Firestone Diversified Products. Передрук заборонено.

    Задайте питання