Тунелі – це будівельний об’єкт високої складності. Гідроізоляція тунелів повинна враховувати цілий ряд факторів: вплив ґрунтових і осадових вод, а також коливання їх залягання, тиск грунту, наявність агресивного середовища, переміщень грунту, забруднень, змінне і постійне (статичний) тиск і т.д.
Гідроізоляція тунелів повинна передбачати захист будівельних конструкцій від двох видів намокання:
- крапельно-рідинне – волога при недостатній гідроізоляції може вступати у взаємодію з несучими конструкціями після танення снігу, випадання дощів, підйому ґрунтових вод, прориву водопровідних або теплових магістралей, які можуть розташовуватися в безпосередній близькості від тунелів. Крім того, необхідно врахувати постійну присутність ґрунтової вологи
- конденсаційне – виникає як результат переміщення повітряних мас, насичених водяними парами, в зону зниженого тиску із зони високого тиску. Різниця температур може мати періодичний (сезонний або денний характер), бути викликаною експлуатаційним режимом, глибиною споруди і т.п. Чим більше буде перепад температур всередині і зовні тунелю, тим інтенсивніше буде відбуватися переміщення повітря, тим більше кількості конденсату може утворюватися на стінах тунелю.
Крім того, необхідно враховувати і вплив вологи, яка буде потрапляти всередину тунелів проходить через нього транспортом.
Велике значення матиме внутрішня гідроізоляція для об’єктів, які будуть використовуватися для транспортування води або каналізаційних стоків.
Гідроізоляція тунелів повинна бути спроектована і виконана з особливою ретельністю, адже її відновлення (ремонт) потребує значних фінансових і тимчасових витрат. При цьому на час виконання робіт з реконструкції гідроізоляції, виходячи з вимог безпеки і технології укладання гідроізоляційних матеріалів, тунель може бути закритий для використання.