Розділ 1. EPDM покрівельні системи Firestone - EPDM

Компанія ЕПДМ–ЛТД є офіційним дилером покрівельних системи Firestone, ми можемо запропонувати своїм клієнтам як високоякісні складові покрівельних систем, так і забезпечити монтаж сертифікованими спеціалістами  Це забезпечить довгий термін експлуатації, гарантії та впевненість. Буль ласка ознайомтесь із можливими варіантами покрівельних систем Firestone, та зв’яжіться із нами – зможемо підібрати оптимальний варіант для вас.

Баластова система

Баластна система Firestone є найбільш економічною з наявних покрівельних систем на основі EPDM і підходить для різних типів споруд.

Листи EPDM вільно укладаються на потрібну для них основу. У разі укладання на шорстку основу повинен використовуватися шар підкладки геотекстильного матеріалу. Суміжні листи укладаються внахлест і повинні перекривати один одного не менше, ніж на 100 мм, а з’єднуються шви за допомогою стрічки для швів QuickSeam 3” Splice Tape, що самоклеїться, утворюючи суцільний гідроізоляційний килим. Після склеювання швів та забезпечення гідроізоляції по периметру покрівлі та в місцях наскрізного проходження інженерно-технічних комунікацій та будівельних конструкцій згідно з технічними вимогами фірми Firestone EPDM-мембрана утримується на місці за допомогою баласту, в якості якого може використовуватися:

 • Гравій округлої форми, гладкий (без гострих крайок) фракцією від 20 до 40 мм.
 • Бетонна плита (товщиною не менше 50 мм) гладка. При використанні цього матеріалу може знадобитися підкладковий матеріал.
 • Подрібнений гравій (щебінь), відсортований за розміром (що більший гравій, тим більша вага). В цьому випадку необхідне використання підкладочного матеріалу.

Особливостями даної системи є:

 • Використання EPDM-листів великого розміру
 • Найменша кількість швів
 • Великий вибір сумісних матеріалів основи
 • Швидкість укладання
 • Низька вартість встановлення
 • Підвищена вогнестійкість
 • Чудова атмосферостійкість

Перед вибором такої системи проектувальник повинен оцінити несущу здатність покриття будівлі для встановлення значення можливого навантаження. Крім того, необхідно дізнатися нахил покрівлі та вітрові навантаження.

Інверсійна система

Інверсійна система Firestone є різновидом традиційної баластної системи і ідеально підходить для покрівель, за якими здійснюється регулярний рух або які споруджуються в районах із суворими кліматичними умовами.

Листи EPDM вільно укладаються на потрібну для них основу. У разі укладання на шорстку основу повинен використовуватися шар підкладки геотекстильного матеріалу. Суміжні листи укладаються внахлест і повинні перекривати один одного не менше, ніж на 100 мм, а виконуються шви за допомогою стрічки для швів QuickSeam 3” Splice Tape, що самоклеїться, утворюючи суцільний гідроізоляційний килим. Після склеювання швів та забезпечення гідроізоляції по периметру покрівлі та в місцях наскрізного проходження інженерно-технічних комунікацій та будівельних конструкцій згідно з технічними вимогами фірми Firestone поверх мембрани укладається шар екструдованого пінополістиролу. На утеплювач укладається шар з геотекстилю, і вся система в зборі утримується на місці за допомогою баласту, в якості якого може використовуватися:

 • Гравій округлої форми, гладкий (без гострих кромок) фракцією від 16 до 32 мм.
 • Бетонна плита (товщиною не менше 50 мм) гладка.
 • Подрібнений гравій (щебінь), відсортований за розміром (що більший гравій, тим більша вага).

Особливостями даної системи є:

 • Використання EPDM-листів великого розміру
 • Найменша кількість швів
 • Великий вибір сумісних матеріалів основи
 • Швидкість укладання
 • Низька вартість встановлення
 • Підвищена довговічність
 • Чудова атмосферостійкість
 • Простота модернізації гідроізоляційної системи під час реконструкції.

Перед вибором такої системи проектувальник повинен оцінити несущу здатність покриття будівлі для визначення значення можливого навантаження. Крім того, необхідно дізнатися нахил покрівлі, вітрові навантаження і необхідну висоту гідроізоляції навколо деталей, що виступають.

Клейова система (F.A.S.)

Клейова система Firestone є системою з малою вагою, придатною для дахів будь-якої форми і нахилу. Вона підходить також для дахів з обмеженою несучою здатністю за умови, що матеріал основи сумісний із монтажним клеєм.

У цій системі зазвичай використовуються листи шириною від 3,05 до 6,10 м, що повністю приклеюються до підходящої для них основи за допомогою монтажного клею Bonding Adhesive. Суміжні листи укладаються внахлест і повинні перекривати один одного не менше, ніж на 100 мм, а з’єднуються шви за допомогою стрічки для швів QuickSeam 3” Splice Tape, що самоклеїться, утворюючи суцільний гідроізоляційний килим. Після склеювання швів виконується гідроізоляція по периметру покрівлі та в місцях наскрізного проходження інженерно-технічних комунікацій та будівельних конструкцій згідно з технічними вимогами фірми Firestone.

Особливостями даної системи є:

 • Можливість використання для дахів з будь-яким нахилом
 • Можливість застосування на дахах із незвичайними конфігураціями
 • Мала вага системи
 • Високий опір дії вітру
 • Естетичність

Перед вибором такої системи проектувальник повинен визначити, чи сумісний матеріал основи з монтажним клеєм Bonding Adhesive за мірою, яка б забезпечувала необхідну міцність склеювання. Для покрівель, що утеплюються, необхідно встановити значення опору висмикування кріпильних елементів в несучій конструкції покрівлі.

Механічно закріплювана система з використанням армованої стрічки, що самоклеїться (R.M.A.)

Система Firestone R.M.A. являє собою систему малої ваги, що механічно закріплюється без кріпильних елементів, що проходять через мембрану наскрізь, що є альтернативою традиційним системам M.A.S. та B.I.S. Мембрана укладається на стрічку QuickSeam R.M.A, що самоклеїться, що представляє собою смугу армованої EPDM-мембрани шириною 254 мм з наклеєними на неї по краях по всій довжині двома самоклеючими стрічками для швів QuickSeam Splice Tape 3”.

У цій системі стрічки QuickSeam R.M.A. укладаються на потрібну для них основу і механічно закріплюються за допомогою рейок Batten Strips або пластин і елементів кріплення. Інтервал між смугами та/або елементами кріплення може бути різним залежно від вітрових навантажень. Потім до цих механічно закріплених смуг QuickSeam R.M.A. приклеюються EPDM-листи великого розміру, що з’єднуються між собою стандартними швами. У зонах, що примикають до зовнішньої межі покрівлі, листи мембрани можуть повністю приклеюватися до основи замість використання стрічок QuickSeam R.M.A. Суміжні листи укладаються внахлест і повинні перекривати один одного не менше, ніж на 100 мм, а з’єднуються шви за допомогою стрічки для швів QuickSeam 3” Splice Tape, що самоклеїться, утворюючи суцільний гідроізоляційний килим. Після склеювання швів виконується гідроізоляція по периметру покрівлі та в місцях наскрізного проходження інженерно-технічних комунікацій та будівельних конструкцій згідно з технічними вимогами фірми Firestone.

Особливостями даної системи є:

 • Відсутність кріпильних елементів перфоруючих мембрану
 • Використання EPDM-листів великого розміру
 • Швидкість укладання
 • Мала кількість швів
 • Мала вага
 • Естетичність

Перед вибором такої системи проектувальник повинен оцінити, чи забезпечить несуча конструкція даху необхідний опір висмикуванню елементів кріпильної системи.

Система що механічно закріплюється (M.A.S.)

Система Firestone M.A.S. являє собою систему з малою вагою, що добре підходить для дахів великого розміру, які не можуть нести додаткове навантаження у вигляді баласту і не захаращені численними будівельними конструкціями та інженерно-технічними комунікаціями, за умови що несуча конструкція покрівлі забезпечить необхідний опір висмикуванню елементів кріплення системи.

У цій системі зазвичай використовуються листи шириною 6,10 і 9,15 м, які вільно укладаються на потрібну для них основу. У зонах, що примикають до зовнішньої межі покрівлі, листи мембрани можуть повністю приклеюватися до основи або закріплюватись механічним способом. Суміжні листи укладаються внахлест і повинні перекривати один одного не менше, ніж на 100 мм, а з’єднуються шви за допомогою стрічки для швів QuickSeam 3” Splice Tape, що самоклеїться, утворюючи суцільний гідроізоляційний килим. Листи на внутрішній зоні прикріплюються механічно з використанням рейок, що встановлюються на них зверху і герметизуються самоклеючими смугами QuickSeam Batten Cover Strips, які укладаються поверх рейок. Інтервал між рейками може бути різним, залежно від вітрових навантажень. Суміжні листи укладаються внахлест і повинні перекривати один одного не менше, ніж на 100 мм, а з’єднуються шви за допомогою стрічки для швів QuickSeam 3” Splice Tape, яка самоклеїться, утворюючи суцільний гідроізоляційний килим. Після склеювання швів виконується гідроізоляція по периметру покрівлі та в місцях наскрізного проходження інженерно-технічних комунікацій та будівельних конструкцій згідно з технічними вимогами фірми Firestone.

Особливостями даної системи є:

 • Адаптація до незвичайної конфігурації даху
 • Використання EPDM-листів великого розміру
 • Швидкість укладання
 • Мала кількість швів
 • Мала вага

Перед вибором такої системи проектувальник повинен оцінити чи забезпечить несуча конструкція даху необхідний опір висмикуванню елементів кріпильної системи та нахил даху.

Механічна система «рейка у шві» (B.I.S.)

Система Firestone B.I.S., являє собою систему малої ваги, що добре підходить для дахів великого розміру, які не можуть нести додаткове навантаження у вигляді баласту за умови що несуча конструкція покрівлі забезпечить необхідний опір висмикування елементів кріпильної системи покрівельного покриття і де доцільніше використання EPDM-листів меншого розміру. У цій системі зазвичай використовуються листи шириною 2,28 м, які вільно укладаються на потрібну для них основу. При використанні армованих мембран можуть використовуватися листи розміром до 3,05 м.

У зонах, що примикають до зовнішньої межі покрівлі, листи мембрани можуть повністю приклеюватися до основи або механічно закріплюватися рейкою, що встановлюється у шві. Листи на внутрішній зоні прикріплюються механічно з використанням рейок, які розташовуються усередині швів, що з’єднують суміжні листи. Для механічного закріплення листів армованої мембрани замість рейок можуть використовуватись кріпильні пластини (шайби). Інтервал між рейками може бути різним, залежно від вітрових навантажень. Суміжні листи укладаються внапусток і повинні перекривати один одного не менше, ніж на 200 мм для поздовжніх швів і 100 мм – для поперечних і з’єднуються за допомогою стрічки, що самоклеїться, для швів QuickSeam Splice Tape, утворюючи суцільний гідроізоляційний килим.
Після склеювання швів виконується гідроізоляція по периметру покрівлі та в місцях наскрізного проходження інженерно-технічних комунікацій та будівельних конструкцій згідно з технічними вимогами фірми Firestone.

Особливостями даної системи є:

 • Можливість монтажу на дахах будь-якої форми
 • Високий опір вітровим навантаженням
 • Низька вартість матеріалів
 • Мала вага

Перед вибором такої системи проектувальник повинен оцінити чи забезпечить несуча конструкція даху необхідний опір висмиканню елементів кріпильної системи та нахил даху.

  Задайте питання