Розділ 2. Проектування систем - EPDM

Розділ 2. Проектування систем

 

Обрана EPDM-система Firestone є прийнятною з технічного погляду тільки в тому випадку, якщо при її проєктуванні дотримано всіх умов і вимог, викладених у цьому розділі, за умови дотримання загальноприйнятих норм практики, вимог державних нормативних документів і технічних вимог до монтажу.

Інформація, представлена в цьому розділі, може надати проектувальникам і підрядникам сприяння у визначенні покрівельної системи Firestone, найбільш придатної для тієї чи іншої конкретної мети. Крім того, вона може допомогти їм визначити основні критерії розрахунку кожної покрівельної системи.

Цей розділ містить у собі такі підрозділи:

2.1 Галузь застосування систем

2.2 Вибір системи

2.3 Несуча здатність даху

2.4 Нахил/форма даху

2.5 Варіанти основи

2.6 Рекомендації щодо реконструкції даху

2.7 Температурні шви

2.8 Пароізоляційний шар

2.9 Теплоізоляція

2.10 Кріплення теплоізоляції

2.11 Мембрана

2.12 Кріплення мембрани

2.13 Вимоги до елементів кріплення

2.14 Вітрове навантаження

2.15 Гідроізоляція будівельних конструкцій та інженерно-технічних комунікацій даху

2.16 Фартухи примикань до вертикальних поверхонь

2.17 Догляд та технічне обслуговування

2.18 Ремонт мембрани

 

2.1 Галузь застосування систем

EPDM-системи Firestone, описані в цьому посібнику, можуть використовуватися для монтажу покрівель промислових, торгівельних, адміністративних і житлових будівель.

Інформація, представлена в цьому виданні, не поширюється на:

  • не покрівельні роботи, такі як гідроізоляція дахів, пристосованих для стоянки автомобілів, фундаментів, резервуарів тощо;
  • покрівельні роботи в тих випадках, коли будівельні конструкції не можуть сприйняти навантаження, створюваного повністю змонтованою покрівлею, та/або інших передбачуваних навантажень, передбачених проектувальником.

EPDM-системи Firestone не можуть використовуватися без узгодження з Технічним відділом компанії Firestone для:

  • покрівель, схильних до впливу хімічних викидів;
  • покрівель, схильних до впливу надлишкового тиску, таких як дахи з вентильованою основою, козирки, верхні поверхи, що виступають, або звіси;
  • будівель з великими прорізами в стінах (площі яких становить понад 10% від загальної площі стіни), які можуть випадково залишатися відкритими під час буревію, таких як літакові ангари, навантажувальні термінали тощо;
  • будівель, розташованих в особливих географічних зонах, які не обумовлені в цих технічних умовах і потребують підвищеної уваги, таких як гірські схили тощо.

У разі проектування покрівель, щодо яких діють вимоги місцевих нормативних документів або особливі правила, не обумовлені в цьому розділі, слід проводити узгодження з місцевими органами будівельного нагляду і фахівцями Технічного відділу компанії Firestone.

2.2 Вибір системи

Вибір технічно надійної покрівельної системи не завжди є простим. Він вимагає знання проєктувальником і/або підрядником характеристик і умов застосування всіх компонентів системи.

Виробникам покрівельних мембран стає дедалі складніше здійснювати управління проєктами через те, що покрівельна індустрія пропонує широкий вибір варіантів несучих конструкцій, теплозвукоізоляційних матеріалів, мембран, кріпильних систем та іншого приладдя. В результаті стають можливими численні варіанти поєднання перерахованих вище елементів, проте не всі з них виявляються прийнятними з технічної точки зору.

Для полегшення процесу проектування компанія Firestone виділила найбільш часто використовувані покрівельні конструкції на основі EPDM. Ці конструкції представлені в 4-х різних “таблицях вибору”, починаючи з несучої конструкції покрівлі. У таблицях, що наводяться далі, міститься інформація про сумісність покрівлі з монолітно-бетонними, збірно-бетонними, металевими та дерев’яними несучими конструкціями покрівлі, а також рекомендації для вибору покрівельної системи Firestone, яка найбільше підходить для того чи іншого конкретного випадку.

Звірившись з відповідною таблицею вибору, проєктувальник і/або підрядник зможуть знайти загальну інформацію про різні конструктивні особливості конкретної споруди (тип несучої конструкції покрівлі, допустиме навантаження, кут ухилу), а також технічні вимоги до шарів, розташованих під мембраною (теплоізоляція, основа).

Для різних теплоізоляційних матеріалів використовують такі позначення:

  • EPS : пінополістирол
  • XPS : екструдований пінополістирол
  • PUR : поліуретан
  • PIR : поліізоціанурат
  • MW : мінераловатні плити
  • IPB : перлітові плити
  • ICB : коркові плити

Для отримання більш конкретної інформації про теплоізоляційні матеріали, типи основ, види ремонту покрівлі, методи кріплення мембрани і теплоізоляції слід ознайомитися з відповідними пунктами, наведеними далі в цьому розділі.

Монтаж тієї чи іншої покрівельної системи на основі EPDM виробництва Firestone на будь-яких несучих конструкціях і теплоізоляційних плитах, які не розглянуті в наведених нижче таблицях, можливий тільки після узгодження з фахівцями Технічного відділу компанії Firestone.









 

2.3 Несуча здатність даху

Несуча конструкція даху служить опорою для використовуваної покрівельної системи. З конструктивної точки зору вона сприймає вагу тимчасових і постійних навантажень. До тимчасових навантажень належать сніг, дощ, пересувне монтажне обладнання та вітер. Постійні навантаження включають в себе вагу ліхтарів, технологічного обладнання, самої несучої конструкції даху, теплоізоляції, мембрани і баласту.

Прогини несучої конструкції даху мають бути обмежені відповідно до вимог місцевих нормативних документів, що дасть змогу витримати механічні впливи, які створюються зосередженими або рівномірно розподіленими навантаженнями.

Під час визначення здатності несучої конструкції витримувати навантаження, що створюються повністю змонтованою покрівлею, проєктувальник має враховувати вагу баласту, необхідного для задоволення місцевих нормативних вимог щодо протидії зусиллям, які відриває вітер. За нормальних умов баластні та інверсійні покрівельні системи вимагають навантаження щонайменше 50 кг/м2 для внутрішніх ділянок покрівлі та в деяких випадках до 100 кг/м2 по периметру і в кутах даху.

У разі використання бетонних тротуарних плит їхню вагу і розташування слід враховувати під час розрахунку постійних навантажень покрівлі. Слід дотримуватися особливої обережності під час переміщення масиву баласту на покрівлі до його розподілу по поверхні. Укладання баласту та/або плит/бруківки слід проводити щодня. Не складуйте на даху баласт у купі.

І, нарешті, компанія Firestone не несе ніякої відповідальності за розрахунок будівельних конструкцій, але настійно рекомендує їхньому проєктувальнику звернутися за необхідними консультаціями до остаточного затвердження технічних умов і початку робіт.

 

2.4 Ухил/форма даху

 

2.4.1  Природне водовідведення

Несучі конструкції дахів повинні забезпечувати ухил для водовідведення з метою запобігання скупчень води навколо водостоків і будівельних конструкцій даху. Фахівці компанії Firestone визначають “недостатнє водовідведення” як існування якоїсь причини, через яку вода залишається на поверхні покрівлі протягом 48 годин з моменту випадання опадів.

Тому з метою забезпечення хоча б мінімально ефективного водовідведення ухил потрібно виконувати відповідно до норм, що застосовуються в конкретному регіоні або країні.

Ухили, що забезпечують примусове водовідведення, можуть задаватися несучою конструкцією даху або формуватися матеріалами, що укладаються поверх несучої конструкції.

Конструктивний ухил може забезпечуватися за допомогою:

  • коригування висоти несучих балок і/або прогонів
  • опорів зі змінною висотою
  • монтажу додаткових елементів під несучою конструкцією покрівлі

Ухил, створюваний за рахунок “покрівельного пирога”, може забезпечуватися за допомогою укладання:

  • шару монолітної стяжки з ц/п розчину або легкого бетону
  • клиноподібних плит теплоізоляційного шару

Особливу увагу слід приділити забезпеченню належної висоти фартухів примикання покрівлі до парапетів, стін надбудов та інших будівельних конструкцій даху і створенню біля них додаткового ухилу.

Водостоки мають розташовуватися в найнижчих точках покрівлі (у місцях максимального прогину), не біля колон або несучих стін (які є точками мінімального прогину). Кількість і розмір водостоків повинні розраховуватися відповідно до Національних норм і правил проектування систем зливової каналізації.

 

2.4.2  Максимальний ухил

Дану таблицю можна використовувати для визначення найбільш підходящої EPDM-системи Firestone на підставі наявних даних щодо ухилу і форми даху.

 

2.5 Варіанти основи

Перед монтажем системи поверхня осноіви повинна бути піддана ретельному огляду з боку підрядника з проведення покрівельних робіт, відповідального за забезпечення сумісності матеріалу підстилаючого шару з EPDM-системою Firestone.

Наведена далі таблиця дасть вам змогу визначити загальні вимоги до матеріалу основи при безпосередньому укладанні на неї різних EPDM-систем.

Загальні вимоги Докладний опис
Рівність відсутність гострих країв, ребер і задирок. Всі шорсткі поверхні, здатні пошкодити EPDM-мембрану і гідроізоляційні матеріали, мають бути належним чином ізольовані за допомогою підкладкового шару (геотекстильного полотна або теплоізоляційної плити).
ПРИМІТКА: З метою забезпечення максимального терміну служби EPDM-мембран Firestone необхідно ізолювати їх від абразивних поверхонь, таких як шорсткий бетон, цементні стяжки, фанера, дощаті настили, фібролітовие плити і оцинкована сталь. Компанія Firestone рекомендує використовувати для цих цілей геотекстильне полотно з поліефіру (щільністю не менше 200 г/м2).
Сухість будь-які скупчення води, снігу, інею та льоду мають бути видалені з робочої поверхні.
Сумісність слід уникати будь-якого контакту між EPDM-матеріалами і несумісними з ними продуктами, такими як мастильні матеріали, тваринні жири, кам’яновугільний дьоготь, продукти на основі олій (як мінерального, так і рослинного походження), сильнодіючі кислоти і свіжий бітум.
Відсутність пустот всі порожнечі та пори завширшки понад 5мм мають бути належним чином заповнені, будь-яким відповідним сипучим матеріалом, або покриті шаром підкладкового матеріалу.
Відсутність поверхонь, що нагріваються слід уникати безперервного контакту між EPDM-мембраною і джерелами пари або тепла з температурою понад 82 °С.
Чистота сильні забруднення мають бути видалені за допомогою щітки з жорсткою щетиною.

 

Крім раніше наведеної інформації, до матеріалів основи висуваються такі вимоги:

  • Металеві профнастили (сталь або алюміній)
    Передбачається, що несуча конструкція покрівлі забезпечує достатню міцність для опори теплоізоляційного шару за всіма зовнішніми межами і в усіх місцях виходу на дах конструктивних елементів будівлі. Необхідно також звернути увагу на те, щоб напрямок хвиль (гофр) несучої конструкції покрівлі було обрано таким чином, щоб звести до мінімуму небезпеку скупчення води під покрівельною системою під час її монтажу.
  • Монолітний бетон
    Кінцева поверхня має бути якомога більш гладкою, що досягається шляхом обробки її дерев’яною гладилкою. Бетонні та цементні стяжки містять у собі значні обсяги води. Видалення води, що накопичується в елементах конструкції, забезпечується шляхом висвердлювання тимчасових отворів з нижньої поверхні покриття. Цементні стяжки не можуть бути використані для механічного кріплення покрівельних систем.
  • Збірний бетон
    Усі стики елементів плит мають бути заповнені цементно-піщаним розчином. Заповнення стиків дасть змогу звести до мінімуму надлишковий тиск повітря.
  • Дерев’яні настили (фанера-дошка)
    Кріплення таких настилів має здійснюватися за допомогою кріпильних елементів, що забезпечують гладкий профіль поверхні. Використання цвяхів для цієї мети неприпустимо. Використання гідрофобізованої фанери можливе за умови, що її обробка проводилася без використання фосфатів амонію. У разі застосування дощатого настилу допустимо використання тільки дощок, висушених природним чином. При цьому рекомендується з’єднання таких дощок у шпунт.

 

2.6 Рекомендації щодо реконструкції даху

Під час реконструкції даху експлуатаційні властивості нової покрівельної системи значною мірою залежать від якості наявної покрівлі. Крім вищезазначених рекомендацій, необхідно також вжити деяких додаткових заходів щодо вирівнювання, суміщення та/або заміни наявної покрівлі.

У рамках кожного проєкту оновлення покрівлі потрібне проведення оглядів з метою оцінювання вмісту вологи в наявній покрівельній конструкції, виявлення всіх конструктивних помилок і визначення обмежувальних чинників, які вплинуть на нову покрівельну конструкцію. Під час проведення таких оглядів слід враховувати стан несучої конструкції покрівлі, теплоізоляційного шару та покрівельної мембрани.

Несучі конструкції покрівель повинні проходити перевірку з метою визначення їхньої здатності витримувати додаткові навантаження в процесі монтажу нової покрівельної системи, включно зі зберіганням різних матеріалів на даху. Крім того, підрядник повинен вивчити стан несучої конструкції покрівлі.

Відносно металевих профнастилів діє обмеження за ступенем їхнього прогину. Слід також проводити оцінку їх спротиву висмикувальним зусиллям. Дерев’яні настили та інші опорні конструкції, схильні до погіршення своїх властивостей із впливом часу, завжди повинні проходити повну перевірку щодо їхньої якості (сухості тощо) та опірності висмикувальним зусиллям. Будь-які відсирілі та пошкоджені фрагменти необхідно замінювати на нові матеріали до моменту початку робіт з монтажу мембранної системи.

Теплоізоляційні плити мають бути замінені в разі їхнього відсиріння або втрати ними своїх первинних властивостей. Крім того, може виникнути необхідність у перевірці якості кріплення ізоляційного шару до несучої конструкції покрівлі. Необхідно також враховувати сумісність матеріалу нових теплоізоляційних плит з матеріалами наявної покрівельної системи.

Необхідність в укладанні розділового шару визначається станом наявних покрівельних мембран, що залишаються на своєму місці. Наявна покрівельна мембрана не повинна мати значних ушкоджень, гнилі, просочених водою ділянок, а також (у разі застосування суцільноклеєної системи) здуття і бульбашок. У наведеній далі таблиці містяться конкретні вимоги до матеріалу основи для різних варіантів реконструкції покрівельної системи EPDM виробництва Firestone.

Висота фартухів примикань покрівлі може бути обмежена. Наявні деталі будови (тобто двері, вікна) можуть не мати достатнього простору для виконання необхідних вертикальних закінчень мембранного килима на необхідну висоту. Всебічне врахування цієї умови має вирішальне значення в плані забезпечення цілісності та надійності покрівельної системи.

Вимоги до матеріалу основи під час реконструкції покрівлі

1.   Безпосереднє укладання, за умови, що матеріал основи задовольняє загальним вимогам.
2.   Потрібне укладання підкладкового матеріалу (поліефірне полотно щільністю не менше ніж 200 г/м2).
3.   Потрібне укладання підкладкового матеріалу або теплоізоляційних плит з узгодженого матеріалу.
4.   Необхідне узгодження з фахівцями Технічного відділу компанії Firestone.

 Примітка. Клейові системи можуть монтуватися безпосередньо поверх наявних аркушів руберойду з гладкою поверхнею, що не піддавалися повторному просоченню або покриттю, за умови, що температура розм’якшення бітуму становить понад 85°С. При цьому необхідно перевірити, щоб існуюча покрівельна система була міцно прикріплена до несучої конструкції покрівлі та щоб міжшарове склеювання було досить надійним і суцільним.

У разі, якщо міжшарове склеювання виявляється недостатньо надійним і суцільним, бітумні гідроізоляційні шари не можуть використовуватися повторно і підлягають видаленню.

 

2.7 Температурні шви

Необхідність у температурних швах, а також їхній тип, спосіб виконання і місце розташування повинні визначатися архітектором проекту. Оцінка потреби в покрівельних температурних швах повинна проводитися у всіх місцях, де:

  • температурні або усадочні шви передбачені конструкцією споруди;
  • несучі конструкційні елементи, такі як балки, прогони або сталеві настили, змінюють свій напрямок;
  • різні типи несучих конструкцій покрівлі (наприклад, сталева і бетонна) примикають один до одного;
  • до наявних споруд приєднуються додаткові елементи;
  • передбачається рух між вертикальними стінами і несучою конструкцією покрівлі;
  • протяжність ділянок покрівлі становить понад 60 м у будь-якому напрямку.

Оцінка потреби в температурних швах також має проводитися в місцях, де межують приміщення з різним мікрокліматом (наприклад, опалювальні приміщення з холодними).

У баластних та інверсійних системах EPDM-мембрани виробництва Firestone можна укладати без будь-яких особливих запобіжних заходів безпосередньо на прості температурні шви, якщо передбачуване переміщення відбуватиметься тільки в одній площині. Еластичність мембрани дозволяє їй витримувати такі переміщення без втрати своїх властивостей. Однак при цьому слід зазначити, що інші елементи покрівлі можуть не мати тієї ж еластичності, що й мембрана, і вимагати до себе особливої уваги.

У наступному розділі міститься додаткова інформація, що стосується конструкції та розташування температурних швів. У деяких випадках виникає необхідність у встановленні ущільнювальної прокладки (теплоізоляційний матеріал) між краями теплоізоляційних плит з метою створення компенсаційної складки в пароізоляції та/або мембрані.

 

2.8 Пароізоляційний шар

Для захисту деяких компонентів покрівельної конструкції і щоб уникнути конденсації вологи всередині неї у випадках високої вологості внутрішніх приміщень будівлі, може виникати необхідність у створенні певного пароізоляційного шару. У деяких випадках пароізоляційний шар може слугувати повітряним бар’єром для будівель, що перебувають під постійним надлишковим тиском.

Необхідність пароізоляції, а також її тип, спосіб виконання і розташування повинні визначатися конструктором/проектувальником. Оцінку необхідності використання пароізоляції слід проводити в таких випадках:

  • Для будівельних об’єктів, розташованих у місцях, де середня січнева температура нормується на рівні нижче 5°С і де середня відносна вологість повітря у внутрішніх приміщеннях за зимовий період передбачається на рівні не менше 45%.
  • Для споруд з високою вологістю повітря у внутрішніх приміщеннях, таких як плавальні басейни, текстильні комбінати, харчові, лазні та інші промислові підприємства з використанням “вологих” технологій. Такі споруди мають постійну внутрішню температуру вище 20°С і відносну вологість повітря не менше 70%.
  • Для елементів конструкцій, які можуть виділяти вологу після закінчення монтажу покрівельної системи, таких як внутрішні стіни з монолітного бетону та кам’яної кладки, верхні шари штукатурки, покрівельні цементні стяжки, пристрої для спалювання палива тощо.

Оскільки нормативні вимоги та кліматичні умови можуть бути різними залежно від конкретної країни, конструктор/проектувальник повинен дотримуватись рекомендацій щодо влаштування пароізоляційних шарів, що містяться в місцевих нормативних документах.

EPDM-мембрани Firestone мають відносно високу паропроникність. Для отримання більш конкретної інформації щодо технічних характеристик мембрани що використовується слід ознайомитися з переліком її технічних даних.

Пароізоляційні шари можуть виконуватися із синтетичних матеріалів (поліетилен, ПВХ та ін.). Для цієї мети може використовуватися руберойд, у т.ч. і фольгований, за умови відсутності контакту між EPDM-мембраною і свіжим бітумом з температурою плавлення нижче 85°С.

Перед укладанням пароізоляційного шару поверхня несучої конструкції покрівлі, що має велику вологість (монолітний бетон, цементні стяжки тощо), має бути висушена. Присутність пароізоляційного шару перешкоджає ефективному висиханню. У цьому випадку необхідне висихання забезпечується шляхом висвердлювання зливних отворів з нижньої поверхні покриття.

 

2.9 Теплоізоляція

Функція теплоізоляції в покрівельній системі – комплексна. Вона використовується з метою зниження теплових втрат і виключення внутрішньої конденсації. Теплоізоляція повинна мати такі властивості:

  • міцність і сумісність із матеріалом мембрани;
  • належне кріплення до несучої конструкції, що перешкоджає відривній дії вітру;
  • здатність зведення до мінімуму механічних напружень на мембрані;
  • достатня міцність під час стиснення, що забезпечує можливість руху поверхнею покрівлі та дає змогу витримувати навантаження на покрівлю в процесі ведення будівельних робіт без її пошкодження.

Оскільки вимоги до теплоізоляції можуть бути різними залежно від конкретної країни (норми пожежної безпеки, товщина теплоізоляції), конструктор/проектувальник повинен дотримуватись рекомендацій і вимог, які містяться в національних нормативних документах.

З причини різноманіття наявних типів теплоізоляції надати повний перелік всіх теплоізоляційних матеріалів, придатних для використання в якості безпосередньої основи для EPDM-систем Firestone, не представляється можливим. Тому в наведеній далі таблиці представлено коротке зведення та опис найбільш часто використовуваних теплоізоляційних матеріалів. Якщо будь-який продукт, передбачуваний для використання в цих цілях, не задовольняє технічним вимогам, викладеним у цій таблиці, то необхідно отримати відповідне схвалення з боку Технічного відділу компанії Firestone.

У таблиці також представлена інформація щодо теплоізоляційних матеріалів сумісних з EPDM-системами виробництва Firestone.

Для отримання конкретних даних, що стосуються тих чи інших теплоізоляційних матеріалів, слід ознайомитися з технічною документацією, що публікується їхнім виробником.



Примітка.
1  –  Безпосереднє укладання.
2  –  Потрібна сумісна з монтажним клеєм поверхня.
3  –  Допустиме використання тільки плит високої щільності.
4  –  Необхідне узгодження з фахівцями Технічного відділу компанії Firestone.
NA – Не допустимо

Кожен теплоізоляційний матеріал, який використовується в складі покрівельних систем на основі EPDM виробництва Firestone, повинен задовольняти технічним вимогам, перерахованим далі:

    • Міцність на стискання
      Особливу увагу слід приділяти довговічності теплоізоляційних плит, що забезпечує їхню здатність витримувати навантаження, пов’язані з монтажними роботами і звичайними пересуваннями по поверхні покрівлі.

Деякі стисливі плити (наприклад, з мінеральної вати) не витримують численних пересувань і навантажень і пошкоджуються. Нарівні з цим, деякі пористі спінені матеріали з видатними теплоізоляційними властивостями мають відносно тонкі стінки осередків, які легко руйнуються внаслідок пересувань поверхнею покрівлі.

    • Сумісність
      EPDM-мембрани Firestone хімічно інертні і тому сумісні з усіма теплоізоляційними матеріалами. Однак при використанні деяких типів теплоізоляційних плит необхідно вживати особливих запобіжних заходів. Матеріали на основі полістиролу не повинні вступати в контакт з клеючими складами, праймером і очисними складами, оскільки розчинники, які використовуються в їхньому складі чинять руйнівну дію на полістирол.

Компанія Firestone рекомендує використовувати поліетиленову плівку під швами сусідніх EPDM-листів, що з’єднуються між собою, а також під армованими смугами для зміцнення периметра, які закріплюють уздовж зовнішнього кордону покрівлі, в місцях виходу трубопроводів.

  • Вимоги до поверхні теплоізоляції
    Більшість плит з мінеральної вати не підходять для безпосереднього приклеювання до них мембрани, оскільки вони не забезпечують достатнього зчеплення між EPDM-мембраною та верхнім шаром облицювальної плити. Деякі теплоізоляційні плити облицьовуються матеріалами, які не підходять для склеювання. Для отримання додаткової інформації з цього питання зверніться до фахівців Технічного відділу Firestone. Для склеювання добре підходять плити з поліуретану та поліізоціанурату з верхнім шаром зі склотканини або бітуму.

Наведена нижче таблиця може бути використана при розрахунку необхідної товщини теплоізоляційних плит. У першому стовпчику таблиці наводяться етапи, що використовуються в цьому методі розрахунку, які ілюструються за допомогою прикладів, наведених у другому стовпчику цієї таблиці.

Окремі етапи Приклад
Визначити необхідне значення тепловтрат U (згідно з чинними державними стандартами) U = 0,40 Вт/м2 К
Обчислити необхідний опір теплопередачі R1 (Значення, зворотне U) R1 = 1/0,4 = 2,5 м2 К/Вт
Обчислити значення опору теплопередачі холодної покрівлі R2 (Сума опорів теплопередачі окремих шарів плюс поправка в розмірі 0,15 м2 К/Вт для зовнішнього і внутрішнього опору) R2 = 0,0012/0,06 + 0,15/1,4 + 0,15 = 0,28 м2 К/Вт
Обчислити значення додаткового опору теплопередачі, необхідного для виконання стандартів
R3 = R1 – R2
R3 = 2,5 – 0,28 = 2,22 м2 К/Вт
Обчислити необхідну товщину ізоляції d. (Перемножити R3 зі значенням коефіцієнта теплопровідності теплоізоляції) d = 2,22 x 0,036 = 0,07992 м = 80 мм

Примітка. Значення U (Вт/м2 К) являє собою швидкість тепловтрат через ту чи іншу конструкцію.

Для проілюстрованого вище прикладу використовували такі матеріали та орієнтовні значення.

Мембрана Товщина (м) Значення λ (Вт/мК)
EPDM мембрана 0,0012 0,06
Мінеральна вата 0,08 0,036
Бетонна плита 0,15 1,4

Значення U обчислюється як зворотне сумі теплових опорів усіх шарів покрівельної системи. Значення теплового опору кожного окремого шару визначаються шляхом ділення товщини шару на теплопровідність (значення λ) даного матеріалу. Розраховане вище значення відповідає мінімальній товщині повністю укладеної теплоізоляції. Під час укладання теплоізоляційного шару поверх сталевого настилу слід проконсультуватися з виробником теплоізоляції щодо максимальної відстані між гофрами.

 

2.10 Кріплення теплоізоляції

 

2.10.1  Загальні вимоги до монтажу теплоізоляції

Теплоізоляція має бути акуратно підігнана в місцях примикання до парапетів, стін надбудов, будівельних конструкцій та інженерно-технічних комунікацій даху.

Особливу увагу слід звернути на неприпустимість укладання теплоізоляційного матеріалу в кількості більшій, ніж може бути вкрито EPDM-мембраною до кінця поточного робочого дня або погіршення погоди.

 

2.10.2  Особливі вимоги до монтажу теплоізоляції

Баластові та інверсійні системи не потребують кріплення теплоізоляції. Якщо кріплення все ж таки передбачено технічним завданням, то для цього використовують відповідне пластмасове телескопічне кріплення, що дає змогу приховувати головки кріпильних виробів. Теплоізоляція зі спіненого пінополістиролу не підлягає попередньому закріпленню.

Клейові системи вимагають укладання і кріплення теплоізоляційного шару відповідно до інтервалів і схеми розміщення кріпильних елементів у наявних шаблонах, розроблених конструктором/ проектувальником і/або виробником теплоізоляції. Компанія Firestone не рекомендує проводити кріплення теплоізоляції за допомогою бітуму. Однак у разі вибору такого способу кріплення проектувальником необхідно дотримуватися таких вимог:

  • Передбачуваний теплоізоляційний матеріал повинен бути сумісний з основою даху і передбачуваним сортом бітуму і задовольняти вимогам системи.
  • Використовуваний бітум повинен мати високу температуру плавлення (вище 85°С).
  • Не допускається кріплення теплоізоляції безпосередньо до сталевого настилу.
  • Спінений або екструдований полістирол не повинен кріпитися за допомогою бітуму.
  • Перед укладанням мембрани слід видаляти надлишки бітуму між теплоізоляційними плитами, що примикають одна до одної.

Системи, що механічно закріплюються (R.M.A. / M.A.S. / B.I.S.) вимагають, щоб розробка системи кріплення теплоізоляції проводилася незалежно від вимог до кріплення мембрани. Укладання теплоізоляції має відбуватися відповідно до інтервалів і схеми розміщення кріпильних елементів у наявних шаблонах, розроблених конструктором/проєктувальником та/або виробником теплоізоляції. Кріпильні шаблони можуть відрізнятися залежно від застосовуваних нормативних вимог (тобто необхідності встановлення додаткових кріпильних елементів у кутових зонах). Для отримання додаткової інформації слід ознайомитися з місцевими стандартами.

 

2.11 Мембрана

Тип і товщина мембрани можуть бути різними залежно від конкретних нормативних вимог. Наведена нижче таблиця містить рекомендації щодо вибору EPDM-мембрани виробництва Firestone.

A  – Застосовується
A* – Необхідні особливі монтажні елементи. У разі вибору цієї мембрани, для отримання додаткової інформації слід звернутися до Технічного відділу компанії Firestone.
NA – Не може бути застосовано

Усі мембрани, перераховані у вищенаведеній таблиці, мають стандартне виконання. Мембрани марки LSFR (слабогорюча) і FR (вогнестійка) можуть використовуватися за наявності підвищених вимог до пожежної безпеки. Для отримання більш конкретних даних слід звернутися до Технічного відділу компанії Firestone.

Розмір листів може бути різним залежно від обраної системи і характеристик споруди. У наведеній нижче таблиці наведено рекомендації щодо ширини передбачуваної EPDM-мембрани.

Система Баластова / Інверсійна Клейова R.M.A. / M.A.S. B.I.S.
Ширина (м) 3,05-6,10-7,62-9,15-12,20-15,25 3,05-5,08-6,10 6,10-7,62-9,15-12,20 2,28-3,05

Примітка.
1: Ширина EPDM-листів підбирається з урахуванням необхідного інтервалу між рейками і типу мембрани (армована-неармована).
2: Зазначені вище значення ширини мають коригуватися залежно від конкретних характеристик об’єкта, таких як: кількість і тип конструкцій даху, відстань між ними, розмір даху, вітрові характеристики тощо.

 

2.12 Кріплення мембрани

Існує три способи кріплення EPDM-мембрани до основи: баластовий, клейовий і механічний за допомогою кріпильних пристосувань. Наведена далі інформація містить короткий опис різних варіантів кріплення EPDM-мембрани на будівельних об’єктах.

 

2.12.1  Баластова

Відповідальність за конструкцію даху і тип баласту, використовуваного на тій чи іншій конкретній споруді, несе проектувальник. Застосовуваний баласт повинен мати розмір і вагу, достатні для забезпечення належного захисту проти відриваючої дії вітру.

Наведена далі таблиця може бути використана для визначення відповідного баластового матеріалу і вимог щодо захисту EPDM-мембрани. Для отримання додаткової інформації щодо вимог, що стосуються щільності розміщення, слід ознайомитися з відповідними місцевими будівельними нормами і правилами.

Баластовий матеріал Опис Вимоги щодо захисту
Річковий гравій Гладкий, обточений річковою водою заповнювач з округленими краями і кутами, без гострих уламків.
Номінальний розмір 16/32 мм.
Мінімальна вага 50 кг/м2.
Відсутні
Дроблений гравій Щебінь без піску і сторонніх речовин.
Мінімальна вага 50 кг/м2.
Захисний матеріал
Поліефірне полотно щільністю не менше 200 г/м2
Бетонна бруківка Товщиною 50 мм, оброблена за допомогою гладилки.
Максимальна відстань між окремими каменями: 10 мм
Захисний матеріал
Поліефірне полотно щільністю не менше 200 г/м2

 

2.12.2  Клейова

EPDM мембрана може цілком (100%) приклеюватися до сухої і чистої основи з використанням монтажного клею Firestone Bonding Adhesive, що наноситься на обидві поверхні, що склеюються – основу і зворотний бік мембрани.

 

2.12.3  Механічна

Існує три типи систем, що механічно закріплюються при кріпленні мембрани до відповідної для неї основи. Схема встановлення кріпильних елементів задається відповідно до розрахункового вітрового навантаження і опору несучої основи висмикуючим зусиллям.

У механічній системі R.M.A. без наявних на даху будівельних конструкцій, самоклейні стрічки QuickSeam R.M.A. механічно закріплюють за допомогою рейок або кріпильних пластин і саморізів. Потім мембрана кріпиться до цих смуг з використанням традиційних методів з’єднання.

У механічній системі M. A. S. листи EPDM-мембрани повинні кріпитися до основи за допомогою встановлюваних поверх неї рейок, які потім накриваються самоклейною смугою на рейку QuickSeam Batten Cover Strip.

У механічній системі B.I.S. листи EPDM-мембрани повинні кріпитися до основи за допомогою безперервного ряду рейок, що встановлюються в центрі швів між суміжними полотнами. У разі необхідності поверх мембрани можуть встановлюватися додаткові рейки з метою забезпечення відповідності необхідній схемі кріплення.

Альтернативою механічному кріпленню може бути цілісне приклеювання мембрани по периметру покрівлі. При цьому основа, на яку передбачається приклеювання мембрани, має бути ідентичною тій, на яку проводиться механічне кріплення. Ця ділянка має ізолюватися відповідно до вимог, що застосовуються для клейової системи. Повністю приклеєна зона покрівлі, що примикає до зовнішнього кордону, має бути відокремлена від центральної зони покрівлі суцільним рядом рейок у системах M.A.S. і B.I.S. або самоклейною смугою QuickSeam R.M.A. у системі R.M.A.

 

2.12.4  Кріплення покрівельного матеріалу в місцях примикання

Крім вищеописаного закріплення мембрани в центральній частині покрівлі, механічне кріплення мембрани потрібне для всіх EPDM-систем Firestone в усіх місцях, де мембрана закінчується або змінює кут свого напряму більш ніж на 15% (наприклад, карнизний звис, парапет, внутрішні стіни тощо). Виняток становлять круглі отвори під труби діаметром менше 125 мм і квадратні отвори розміром менше 100 на 100 мм.

Для споруд невеликого розміру (наприклад, житлових будинків з площею покрівлі менш як 100 кв. м), у баластових і клейових системах спосіб механічного кріплення покрівельного матеріалу до основи може бути замінений на альтернативний спосіб:

У баластових системах: механічне кріплення в кутових переходах може бути замінено на приклеювання EPDM-мембрани до горизонтальної площини приблизно на 20 см з укладанням двох рядів маленької бетонної плитки (розміром 25 на 25 см) або одного ряду великої бетонної плитки (розміром 50 на 50 см). Вертикальні фартухи також повинні бути цілком приклеєні з виконанням вертикального типового закінчення, погодженого з компанією Firestone (металевий фартух, крайова смуга і т.п.).

У клейових покрівельних системах: мембрана цілком приклеюється як до основи, так і до вертикальної поверхні, після чого належним чином виконується вертикальне типове закінчення, узгоджене з компанією Firestone.

Будь-яка система, що механічно закріплюється, незалежно від поверхні покрівлі, вимагає встановлення тієї чи іншої деталі кріплення покрівельного матеріалу до основи.

Фланці водостоків мають кріпитися до несучої конструкції даху за допомогою придатних для цієї мети кріпильних елементів, які встановлюють із кроком 100 мм у кількості не менше 8 штук (по 2 з кожного боку фланця).

 

2.13 Вимоги до кріпильних елементів

Наведена нижче таблиця може бути використана для вибору відповідних кріпильних пристосувань для механічного кріплення EPDM-мембрани до несучої конструкції покрівлі. Використовувані кріпильні пристосування повинні бути сумісні з рейками Firestone Batten Strips, крайовою алюмінієвою смугою Firestone Termination Bars або крайовими профілями, а також відповідати вимогам щодо їх встановлення. Наведена далі таблиця містить також інформацію щодо вимог, що стосуються опору висмикуванню і глибини проникнення кріпильних елементів у матеріал основи, а також розрахункові значення для передбачуваних кріпильних виробів і типів рейок.




Примітки.

1. У разі кріплення до тонших профілів (наприклад, до огороджувальних конструкцій) слід контролювати їхній опір висмикуванню.
2. При кріпленні до цих основ слід використовувати металеву рейку для швів Firestone Metal Batten.
3. При кріпленні до пустотілої цегляної кладки слід проконсультуватися з фахівцями компанії Firestone.

А. Для визначення якості основи на нових і реконструйованих об’єктах необхідно проводити на місці випробування висмикуванням.
Б. Проведення випробувань висмикуванням з метою визначення якості несучої конструкції слід проводити тільки на тих об’єктах, де проводиться оновлення покрівлі. За результатами цих випробувань визначається запас міцності.
В. Для вироблення прийнятного технічного рішення слід проконсультуватися з фахівцями Технічного відділу компанії Firestone.

 

Мал. 2.13.1: Кріпильна деталь Firestone A.P.

 

Мал. 2.13.2: Кріпильна деталь Buildex H.R.G.

 

Мал. 2.13.3: Дюбель із шурупом

 

Мал. 2.13.4: Заклепка

 

У будь-яких покрівельних системах, які потребують більш ефективного кріплення, універсальні саморізи Firestone All Purpose Fasteners можуть бути замінені на посилені/надвисокоміцні саморізи Firestone Heavy Duty Fasteners.

З питань, що стосуються використання кріпильних деталей на інших основах, слід звертатися до Технічного відділу компанії Firestone.

Необхідну довжину різьбової частини саморізів Firestone A.P. або дюбелів Hilti Hammerplug можна визначити за допомогою такої таблиці.

NA – Не може бути застосовано, для вироблення альтернативного технічного рішення слід звернутися до Технічного відділу компанії Firestone.

Будь-яка основа (несуча конструкція покрівлі або стіна), до якої планується кріплення покрівельної системи, має забезпечувати мінімальний опір висмикуванню з розрахунку на один кріпильний елемент згідно з попередньою таблицею. Якщо передбачувана основа не забезпечує необхідного мінімального значення опору висмикуванню, то слід звернутися до фахівців компанії Firestone для розробки альтернативного кріпильного шаблону відповідно до фактичного рівня опору висмикуванню кріпильних елементів.

З причини різноманітності фізичних умов, здатних впливати на опір висмикуванню, компанія Firestone рекомендує проведення пробних випробувань своїм представником або незалежною випробувальною організацією з метою визначення фактичних висмикувальних зусиль. Дані для несучих конструкцій покрівель, що вимагають проведення випробувань на висмикування, наведені в першій таблиці. Крім того, випробуванням повинні бути піддані всі частини основи, цілісність яких викликає сумніви. До числа місць, які потребують таких випробувань, належать також кути і зона периметра.

Мінімальна кількість необхідних випробувань на опір висмикуванню залежить від розміру покрівлі, що відображено в такій таблиці.

Площа покрівлі (м2) Мінімальна кількість випробувань
<1000 6
1000 – 5000 10
5000 –10000 20
>10000 1 на кожні 500 м2

 

Якщо на новій конструкції неможливо провести попередні експлуатаційні випробування, то виробник несучої конструкції даху повинен надати дані щодо величини висмикувальних зусиль для розрахункових цілей. Перед монтажем системи необхідна перевірка поданих даних безпосередньо на об’єкті.

 

2.14 Вітрові навантаження

Під час проходження вітру через поверхню покрівлі тієї чи іншої будівлі на і під нею виникає тиск, створюваний його прискоренням. Ці тиски впливають на всі частини покрівлі і повинні витримуватися покрівельною системою.

У результаті існує деяке середнє значення відривального впливу вітру на покрівельну конструкцію, яке може бути різним залежно від її конкретних ділянок, включно з периметром, гребенями, уступами, ділянками навколо надбудов тощо.

Крім того, в деяких випадках повітря може проникати всередину будівлі через ущільнення навколо пройомів (віконних, дверних тощо) і чинити тиск на мембрану зсередини в тому разі, якщо несуча конструкція покрівлі є повітропроникною (металевий або дощатий настил тощо).

Повітронепроникні покрівельні конструкції (наприклад, бетонні) перешкоджають виникненню таких внутрішніх тисків.

Для систем R.M.A./M.A.S. і B.I.S., які закріплюють механічно, крок між кріпильними елементами та інтервали між рейками/самоклейкими смугами QuickSeam R.M.A. залежать від таких чинників:

  • розрахункове значення вітрового навантаження
  • міцність кріплення на висмикування
  • запас міцності

Ділянки, прилеглі до кутів і по периметру даху, мають приклеюватися по всій поверхні або закріплюватися додатковими рядами кріпильних елементів, що дасть змогу забезпечити достатню опірність більш високим вітровим навантаженням.

Для повністю приклеєних систем, випробування, проведені згідно з європейськими технічними нормами, показують, що на основах з високою когезійною міцністю конструкції виявляється достатньо опору відриваючим навантаженням вітру до 3,5 кН/м2 з коефіцієнтом запасу міцності 2 за умови належного закріплення до основи і правильного укладання мембрани.

 

2.15 Гідроізоляція будівельних конструкцій та інженерно-технічних комунікацій даху

 

2.15.1  Ліхтарі

Фланці ліхтарів повинні міцно кріпитися до основи за допомогою відповідних кріпильних деталей з кроком не більше 300 мм. Викривлення поверхні фланців між точками кріплення не допускається. Покрівельне полотно повинно механічно прикріплюватися до основи в місці примикання до вертикального елемента. Вертикальні поверхні гідроізолюються за допомогою EPDM-мембрани, окремих EPDM-смуг або матеріалу FormFlash/QuickSeam FormFlash.

 

2.15.2  Труби

По можливості всі круглі отвори під жорсткі труби із зовнішнім діаметром від 25 до 175 мм повинні бути закладені з використанням самоклейного фартуха для труб заводського виготовлення Firestone QuickSeam Pipe Flashings. Отвори меншого розміру (від 13 до 64 мм) повинні гідроізолюватися за допомогою самоклейного фартуха QuickSeam Conduit Flashing. Якщо умови на об’єкті не дають змоги (наприклад, через ускладнений доступ) встановити на трубу перераховані вище фартухи, то компанія Firestone вимагає гідроізолювати ці труби формфлешем FormFlash/QuickSeam FormFlash відповідно до вказівок, наведених у наступному розділі. Фартухи для труб заводського виготовлення не допускається підрізати або ставити на них латки з метою їхньої підгонки до розміру труб.

Фартухи для труб заводського виготовлення і формфлеш FormFlash/QuickSeam FormFlash не слід встановлювати поверх труб, що нагріваються до температури понад 82°С. Для гідроізоляції таких труб потрібне попереднє встановлення навколо них теплоізоляційної гільзи (кожуха). Отвори для жорстких труб із зовнішнім діаметром понад 175 мм повинні бути покриті матеріалом FormFlash/ QuickSeam FormFlash відповідно до вказівок фірми Firestone.

 

2.15.3  Лотки з рідким герметиком

В наступних випадках потрібне встановлення лотків з рідким герметиком:

  • жорсткі труби із зовнішнім діаметром менше 13 мм
  • гнучкі труби
  • пучок труб
  • нестандартні профілі, такі як конструктивні балки, канали, жолоби тощо.

Компанія Firestone вимагає забезпечення мінімального зазору між самими трубами і стінками лотка мінімум 25 мм з усіх боків з метою забезпечення достатнього простору для належного розподілу рідкого герметика Pourable Sealer.

 

2.15.4  Водостічні воронки

Компанія Firestone вимагає, щоб у покрівельних системах з EPDM-мембраною використовували водостічні лійки з притискними фланцями, які прикріплюють за допомогою кріпильних елементів, для їхньої герметизації застосовують водовідштовхувальну мастику Water Block Sealant.

Використовувані воронки мають бути виконані з таких матеріалів: EPDM, цинк, гнучкий ПВХ, оцинкована сталь, нержавіюча сталь. Фланець має бути гладким, його гідроізоляція здійснюється на місці відповідно до вказівок компанії Firestone.

 

2.16   Фартухи примикань до вертикальних поверхонь

Скрізь, де це можливо, необхідно забезпечувати мінімальну розрахункову висоту фартухів примикань, необхідну відповідно до місцевих будівельних норм і правил. Висота фартуха має бути не нижчою за рівень води, який може виникнути внаслідок засмічення системи покрівельної зливової каналізації. При виконанні вертикальних закінчень мембрани висотою до 125 мм необхідне встановлення алюмінієвої крайової рейки Firestone Termination Bar. Не слід укладати фартухи поверх наявних внутрішніх водостічних воронок або дренажних отворів і водостоків у парапетах.

За необхідності збереження наявних деталей даху вони повинні бути міцно прикріплені до основи та мати достатню міжшарову адгезію по всій площі. Існуючі гідроізольовані раніше деталі даху повинні повністю покриватися матеріалом FormFlash/ QuickSeam FormFlash або EPDM-мембраною. Фартухи повинні кріпитися безпосереднього до вертикальної основи, а не до існуючого гідроізоляційного матеріалу. Якщо наявні деталі даху вже мають гідроізолююче покриття, то воно повинно накриватися зверху водостійкою фанерою, яка надійно кріпиться до будівельної конструкції.

У разі використання крайових профілів, що прикріплюються до поверхні (алюмінієвої крайової рейки Termination Bar, металевого фартуха тощо), профіль має забезпечувати суцільну герметичність із використанням водовідштовхувальної мастики Water Block Sealant, а поверхня над крайовим профілем має бути водонепроникною.

Зовнішня штукатурка, текстурована кладка, гофровані металеві листи або будь-які нерівні поверхні не можуть бути підходящою основою для наклейки фартухів. Такі поверхні слід готувати для забезпечення прийнятної основи шляхом укладання на них водостійкої фанери або теплоізоляційних плит з відповідного для цієї мети матеріалу.

Металеві фартухи, карнизи та інші металеві деталі, що встановлюються по периметру покрівлі або в місцях виходу на неї конструктивних елементів будівлі, повинні бути належним чином закріплені і загерметизовані підрядником з проведення покрівельних робіт. Особливу увагу слід звернути на необхідність забезпечення того, щоб мембрана не стикалася з гострими краями та кутами цих деталей і під нею не було пустот розміром понад 5 мм.

 

2.17   Догляд і технічне обслуговування

EPDM-мембрани і фартушні матеріали виробництва Firestone не потребують будь-якого додаткового захисту від атмосферних впливів, ультрафіолетового випромінювання або озону.

Усі компоненти EPDM-системи мають бути захищені від впливу нафтопродуктів, мастильних матеріалів, олій (як мінеральних, так і рослинних), органічних розчинників, тваринних жирів і свіжого бітуму. Необхідно також уникати будь-якого безпосереднього контакту цих матеріалів з водяною парою або джерелами тепла, робоча температура яких перевищує 82 °С.

Слід забезпечувати захист покрівельної системи Firestone від будь-яких механічних пошкоджень сторонніми предметами. Будь-які сторонні предмети з гострими або шорсткими краями, такі як шурупи, металева стружка, цвяхи і т. ін., можуть викликати пошкодження мембрани і повинні видалятися з даху під час щорічних оглядів. Щоб уникнути пошкодження мембрани та/або теплоізоляційного шару, щоразу під час використання драбин на поверхні будь-якої покрівельної системи на основі EPDM виробництва Firestone слід підкладати під них відповідну дошку або шматок теплоізоляційного матеріалу.

Покрівельні системи на основі EPDM виробництва Firestone здатні витримувати обмежені переміщення по даху під час періодичних робіт із планового технічного обслуговування, проте не розраховані на регулярний рух. Власник споруди несе відповідальність за забезпечення пішохідних доріжок у певних місцях, таких як виходи на дах (дверні прорізи, сходи тощо), а також на покрівлях, переміщення якими здійснюється частіше ніж один раз на місяць.

Для систем, що механічно закріплюються, компанія Firestone рекомендує використовувати в цих цілях фірмові самоклейні доріжки Firestone Walkway Pads, застосування бетонної бруківки неприпустимо. Для баластових та інверсійних систем компанія Firestone вимагає замінювати Walkway Pads на бетонну бруківку на ділянках, розташованих у межах 3 м від краю покрівлі.

У разі використання спіненого або екструдованого полістиролу як основи для безпосереднього укладання мембрани компанія Firestone вимагає, з метою зниження теплопередачі, укладання під мембрану захисного шару у всіх місцях, де передбачається встановлення доріжок Walkway Pads.

Водостічні воронки, водостоки в парапетах і водостічні жолоби можуть час від часу засмічуватися і повинні щорічно оглядатися на предмет наявності таких засмічень з метою забезпечення ефективної роботи водовідведення.

Для надання естетичного зовнішнього вигляду EPDM мембрана і поверхні фартухів можуть покриватися акриловим покриттям PC-100. Як і більшість покриттів, для підтримання експлуатаційних якостей воно потребує періодичного оновлення.

Додавання нових елементів покрівлі, таких як ліхтарі верхнього світла, водостоки, витяжні вентилятори та ін., вимагає виконання додаткових деталей гідроізоляції на існуючій покрівельній системі. Це має здійснювати підрядна організація, ліцензована компанією Firestone, відповідно до її рекомендацій.

Мембранні поверхні покрівлі (особливо в місцях її нахилу) можуть ставати слизькими в разі покриття їх водою, льодом або снігом. Тому, щоб уникнути нещасних випадків, слід дотримуватися особливої обережності під час переміщення по таких поверхнях.

 

2.18 Ремонт мембрани

У разі пошкодження покрівельної системи на основі EPDM виробництва Firestone, вона може бути легко відремонтована з відновленням свого первісного водонепроникного стану шляхом встановлення латок.

Ремонт пошкоджень Формфлеша Firestone FormFlash проводиться за допомогою того ж матеріалу. Ремонт пошкоджень EPDM-мембрани Firestone може проводитися з використанням тієї ж EPDM-мембрани або Формфлеша FormFlash/QuickSeam FormFlash залежно від характеру пошкодження. Дрібні пошкодження, такі як проколи і порізи розміром менше 50 мм, можуть заклеюватися FormFlash. Більші пошкодження повинні ремонтуватися за допомогою вулканізованої EPDM-мембрани. Проведення ремонту з використанням будь-яких матеріалів інших виробників неприпустимо.

Перед початком будь-якого ремонту необхідно видалити воду, що проникла через пошкоджену ділянку. Залишкова волога в більшості випадків випаровується через EPDM-мембрану. Поверхня навколо пошкодженої ділянки має бути сухою і чистою. Ділянку, що підлягає ремонту, слід ретельно очистити за допомогою очищувача Splice Wash. Для загального очищення можна використовувати мильну воду. Встановлення латок проводиться відповідно до технічних вимог компанії Firestone.

    Задайте питання