ТПО-мембрана - EPDM

ТПО-мембрана (загальноприйнята абревіатура, повна назва матеріалу – термопластичная поліолефінова армована мембрана) на ринку будівельних матеріалів з’явилася відносно недавно, на початку 90-х років минулого століття.

Вона являє собою одношаровий покрівельний рулонний матеріал, що виготовляється з поліолефінів – вони являють собою суміш етлен-пропіленового каучуку (його частка в матеріалі досягає 70%) і поліпропілену (близько 30%), товщина коливається від 1.14 мм до 2,4 мм. Щоб поліпшити міцність і підвищити довговічність матеріалу, вона може армуватися поліефірної сіткою або склотканиною.

ТПО-мембрана знайшла широке застосування для гідроізоляції покрівель будь-якого типу (плоскі, одно- і двосхилі, шатрові, мансардні і т.д.), в тому числі – складної конструкції, а також гідроізоляції фундаментів, підвальних приміщень, басейнів і ємностей з питною водою .

Заявлений виробниками термін експлуатації – до 50 років, але це поки не підтверджено практикою експлуатації. Крім того, матеріал дуже чутливий до точності дотримання технології процесу, будь-яке порушення виробничого циклу відразу призводить до різкого зниження якості і довговічності мембрани.

ТПО-мембрана: переваги і недоліки

ТПО-мембрана розроблялася як вдосконалений варіант ПВХ-мембрани, перш за все – це відмова від летючих пластифікаторів. Такий підхід дозволив поліпшити екологічні показники матеріалу, а також дав можливість укладати матеріал при проведенні реконструкції покрівлі безпосередньо поверх старого бітумного шару.
Крім того, ТПО-мембрана не дає усадку протягом всього часу експлуатації.

Інші переваги ТПО-мембрани:

 • висока еластичність і міцність, яка зберігається при дуже низьких (до-60С) температурах
 • використання при виробництві спеціальних антигрибкових матеріалів, а також масел, які перешкоджають утворенню та розвитку грибка
 • стійкість до УФ-випромінювання, а також до впливу нафтопродуктів, слабких розчинів лугів і кислот
 • показник міцності ТПО-мембран на 25% вище, ніж у ПВХ-аналогів
 • невелика маса, що дозволяє знизити вагу покрівельних конструкцій
 • може використовуватися для влаштування зелених покрівель, мембрана стійка проти проростання коренів
 • укладання мембрани може виконуватися при дуже низьких температурах
 • після монтажу не вимагає спеціального обслуговування.

Якщо оцінювати недоліки ТПО-мембрани, то слід зазначити, що так як вона поки не отримала широкого поширення на українському ринку, то деякі компанії мають достатній досвід роботи з цим покриттям, щоб забезпечити високу якість виконання робіт. Крім того, вона дорожче, ніж ПВХ-мембрани. З інших недоліків слід відзначити:

 • низька стійкість до вогню, вона відрізняється високою горючістю
 • при нагріванні матеріалу (особливо без армування) може відбутися виникнення хвиль
 • паропроникність набагато нижче, ніж у ПВХ і ЕПДМ-мембран.

  Задайте питання