Основні фактори, які визначають вплив на тривалість безпечної експлуатації залізобетонних споруд і конструкцій в умовах характерного для України різко континентального клімату – це вплив водяної пари і води, морозу і високих температур, спеціальних солей від обмерзання і т.д
Гідроізоляція виробничих підприємств дозволяє не тільки звести до мінімуму вплив негативних факторів на несучі конструкції будівель (цехів, корпусів і інших промислових об’єктів), але і забезпечити підтримку необхідних для виробництва показників вологості. У міських умовах ситуація ускладнюється тим, що вода насичена двоокисом вуглецю, хлоридами та іншими агресивними речовинами, які значно посилюють руйнівний вплив вологи на бетон і метал.
Можна виділити кілька основних причин, які призводять до передчасного порушення гідроізоляційного шару:
- недооцінка важливості гідроізоляції промислових об’єктів, відмова від комплексного захисту будівлі з метою економії коштів на користь проведення гідроізоляції окремих елементів споруди / об’єкта – фундаменту, даху і т.д.
- низька якість проведення проектних робіт, при якому не враховуються всі фактори, які можуть впливати на стан гідроізоляції об’єкта, а також ігнорування вимог нормативної документації і ДБНів
- використання неякісних матеріалів або порушення технології їх монтажу/укладання
- відсутність у робітників достатнього досвіду виконання складних робіт з гідроізоляції проблемних місць в конструкції будівлі (демпферні шви, місця вводу інженерних комунікацій і т.д.).
В результаті «псевдоекономіі» різко скорочується доремонтний термін експлуатації промислових об’єктів, а витрати на виконання реконструкції гідроізоляції об’єкта виявляються значно більше, ніж було «зекономлено». Крім того, слід враховувати і той факт, що досить часто, щоб забезпечити якість і безпеку виконуваних операцій по відновленню гідроізоляції, необхідно зупиняти виробничі процеси, що призводить до додаткових збитків.