ЕПДМ мембрана - EPDM

ЕПДМ мембрана – це сучасний високотехнологічний вид гідроізоляційного матеріалу, який користується великою популярністю завдяки оптимальному поєднанню вартості/якості, простоти експлуатації і довговічності.

ЕПДМ мембрана: склад і переваги

Основні властивості мембрани визначаються наявністю в її складі штучного каучуку ЕПДМ (30% матеріалу). Використання сажі (її частка може досягати до 60%) дозволяє мембрані бути не сприйнятливою до впливу ультрафіолетових променів і підвищує стійкість до розривів. Додавання глини забезпечує вогнетривкість, а технологічні масла роблять мембрану пружною. За рахунок включення до складу вулканизаторов (оксид цинку, стеаринова кислота, сірка) матеріал виходить довговічним і еластичним. Армування поліестерової сіткою додає мембрані додаткової міцності і жорсткості.

Основні переваги використання EPDM мембрани:

  • довговічність – матеріал стійкий до впливу всіх природних факторів, він морозостійкий, не розтріскується і зберігає гнучкість навіть при температурі -60С, не втрачає своїх характеристик під впливом озону або ультрафіолету, легко переносить значні перепади температур. Якщо врахувати, що до складу мембрани не входять антіперени і пластифікатори, при дотриманні правил монтажу та експлуатації мембрана ЕПДМ може прослужити більше 50 років
  • розтяжність і гнучкість – висока гнучкість мембрани зберігається навіть при дуже низьких температурах, що дозволяє проводити її монтаж в будь-який час року. Завдяки тому, що матеріал може розтягуватися, не втрачаючи своїх ізоляційних якостей і міцності, до 300% і потім відновлювати свій первинний розмір, EPDM мембрана чудово адаптована до перепадів температур і коливань елементів будівлі
  • завдяки невеликій вазі не вимагає створення потужної кроквяної системи
  • мінімальні витрати на експлуатацію, після укладання мембрана практично не потребує догляду.
  • швидкий і простий монтаж – мембрана випускається у вигляді листів довжиною до 61 м і шириною до 15,25 м. Це дозволяє в дуже стислі терміни забезпечити покриття великих площ покрівлі, а великі геометричні розміри матеріалу дозволяють мінімізувати кількість швів, що покращує гідроізоляційні показники отриманої покрівлі. А застосування спеціальних клейових стрічок дозволяє проводити монтаж мембрани, не використовуючи спеціальний інструмент. Будинки й споруди з дахом невеликої площі (гаражі, вагончики, балкони, веранди, навіси і т.д.) можна покрити одним цільним шматком мембрани.

Крім того, слід зазначити вогнестійкість (є спеціальні марки, які відрізняється особливо високою стійкістю до полум’я), стійкість до проколів і стирання, нульове водопоглинання (не вбирає і не накопичує вологу).
Одна з найважливіших переваг ЕПДМ мембрани – це доступна, якщо порівнювати з іншими видами мембранних матеріалів, вартість.

Сфера використання

ЕПДМ мембрана може використовуватися для укладання на дахах будь-якого типу без обмежень по куту нахилу. Вона відмінно підійде для створення «зеленої покрівлі», проростаючи коріння не руйнують щільну поверхню, при цьому сама мембрана не робить негативного впливу на рослини.

Крім покрівлі, вона може використовуватися для гідроізоляції тунелів, підземних споруд, водосховищ та каналів. Так як вона повністю екологічна, то її можна використовувати для створення ставків і декоративних озер, розплідників для риб, а також в резервуарах з питною водою. Завдяки хорошій гнучкості, мембрана може використовуватися для будівництва іригаційних каналів. Також вона може бути задіяна для створення сховищ відходів життєдіяльності тваринницьких комплексів, для влаштування звалищ або резервуарів для зберігання пально-мастильних матеріалів.

ЕПДМ мембрана активно використовується для гідроізоляції фундаментів, підвальних приміщень, стін басейнів або сантехнічних приміщень, козирків, балконів, терас. Крім того, її можна задіяти для захисту дерев’яних конструкцій, гідроізоляції отмостків будівель. Мембрана ЕПДМ відмінно підходить для укладання покрівлі, на якій потім будуть встановлені сонячні панелі.

    Задайте питання